Serwis szpital.strzelce-op.pl informuje, że używa plików cookie, które są zapisywane na dysku Twojego komputera. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zobacz więcej [zamknij]

77/ 40 70 244

Izba przyjęć

77/ 40 70 100

Informacja

Chirurgii Ogólnej

I piętro budynku głównego szpitala


Ordynator:

lek. med. Sławomir Chmielewski
specjalista z chirurgii ogólnej,
posiada uprawnienia w zakresie orzecznictwa sportowo-lekarskiego w stopniu podstawowym

tel. 77/40 70 170
Lekarz Odpowiedzialny za Prowadzenie Pododdziału Chirurgii Urazowo- Ortopedycznej
dr n. med. Mirosław Porwoł
specjalista z ortopedii i traumatologii

tel. 77/40 70 171
Pielęgniarka
Oddziałowa:

piel. Gizela Andryszewska
pielęgniarka,
specjalistka z pielęgniarstwa chirurgicznego

tel. 77/40 70 173/174
Sekretariat:
tel. 77/40 70 280

             Szeroki zakres zabiegów operacyjnych, niski odsetek powikłań, krótki okres oczekiwania na zabieg operacyjny, stosowanie metody laparoskopowej w diagnostyce i  leczeniu oraz duża samodzielność ośrodka w przypadkach urazowych, niewątpliwie stanowią atuty Oddziału Chirurgii.


             Na Oddziale zatrudnieni są lekarze mający specjalizacje z chirurgii ogólnej oraz ortopedii i traumatologii. W ramach Oddziału Chirurgii Ogólnej działa Pododdział Chirurgii Urazowo-Ortopedycznej.
             Oddział Chirurgii Ogólnej działa w obecnej postaci od października 1994 roku. Jego tradycje sięgają okresu przedwojennego. Remont szpitala poprawił estetykę i funkcjonalność,
a nowoczesny sprzęt nie odbiega od standardów europejskich.

             Na Oddziale każdemu pacjentowi profesjonalną opiekę medyczną zapewnia wyszkolona i doświadczona kadra. Lekarze i pielęgniarki systematycznie podnoszą swoje kwalifikacje, aktywnie uczestnicząc w kursach, szkoleniach i sympozjach naukowych.
            
O wysokim poziomie usług medycznych świadczy stale rosnąca liczba zgłaszających się na Oddział pacjentów spoza powiatu strzeleckiego.

             Oprócz operacji tradycyjnymi metodami, lekarze posługują się także nowoczesną metodą laparoskopii. To, oprócz względów kosmetycznych, znacznie skraca czas pobytu pacjenta w szpitalu i powrotu do pełni zdrowia.
             Oddział dysponuje 46 łóżkami w tym 26 z oprzyrządowaniem do rehabilitacji, na których hospitalizowanych jest rocznie około 2000 pacjentów.
              Lekarze, prowadzą nie tylko stałe leczenie pacjentów na Oddziale, wykonują planowe zabiegi i operacje, ale także  pozostają w ciągłej gotowości do udzielania pomocy we wszystkich nagłych przypadkach.