Serwis szpital.strzelce-op.pl informuje, że używa plików cookie, które są zapisywane na dysku Twojego komputera. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zobacz więcej [zamknij]

77/ 40 70 244

Izba przyjęć

77/ 40 70 100

Informacja

Ginekologiczno-Położniczy

 II i III piętro budynku głównego szpitala


p.o. Ordynator:
lek. Lesław Strzałkowski
specjalista położnictwa i ginekologii
tel. 77/40 70 160
Położna Oddziałowa:
poł. Grażyna Kowalczuk
tel. 77/40 70 140
Sekretariat:
tel. 77/40 70 142

 


       
Oddział cieszy się doskonałą opinią przede wszystkim pacjentek rodzących. Wpływa na to doskonały, doświadczony i życzliwy personel, jak również możliwość nieodpłatnych porodów rodzinnych i znieczulenia okołoporodowego.
              

        
Na Oddziale zatrudnieni są lekarze specjaliści z położnictwa i ginekologii.
         Oddział posiada drugi stopień referencyjności i zajmuje się diagnostyką i leczeniem wszelkich schorzeń z zakresu ginekologii, patologii ciąży i położnictwa. Na 40 łóżkach corocznie hospitalizowanych jest 2500 pacjentek, z czego prawie 1000 to porody. Wykonywanych jest tu około 500 zabiegów operacyjnych w ciągu roku.
        
Oddział Położniczy z Traktem porodowym przyjmuje pacjentki do porodu fizjologicznego oraz do porodów zagrożonych niektórymi powikłaniami. W skład Traktu porodowego wchodzi jedna sala do porodów rodzinnych z kącikiem wypoczynkowym oraz sala dwustanowiskowa z wydzielonym miejscem dla łóżek porodowych. Pacjentka rodząca ma do dyspozycji wannę umożliwiającą odbycie tzw. immersji wodnej, piłki, worek sako, drabinki, stołek do porodu, materace i inny sprzęt pomagający w porodzie.
         Trakt porodowy dysponuje też osobną salą do cięć cesarskich zapewniającą natychmiastowe zakończenie ciąży i porodu w przypadku zagrożenia życia matki lub dziecka.
         Kobiecie rodzącej może towarzyszyć bliska osoba. Istnieje także możliwość znieczulenia. Na życzenie pacjentki w czasie porodu pobierana jest krew pępowinowa.
         Wszystkie wymienione usługi na Oddziale są bezpłatne. Po porodach i cięciach cesarskich pacjentki przebywają wraz z dziećmi zgodnie z zasadami „rooming-in”.
       
Oddział Ginekologii prowadzi leczenie zachowawcze i operacyjne chorób narządu rodnego oraz zajmuje się leczeniem patologii wczesnej ciąży, porodów przedwczesnych i chorób współistniejących z ciążą.
          Zabiegi operacyjne wykonywane są drogą brzuszną, pochwową oraz przy wykorzystaniu laparoskopu. Metoda laparoskopowa jest szczególnie przydatna w diagnostyce i leczeniu niepłodności, endometriozie oraz przy ustalaniu przyczyny tzw. zespołu bólowego miednicy małej.
          Na Oddziale zapewniona jest kompleksowa diagnostyka i leczenie bezpłodności u kobiet w oparciu o badania laboratoryjne, radiologiczne z użyciem kontrastu oraz badania laparoskopowe. W przypadku ciąży powikłanej przeprowadzane są konieczne i szczegółowe badania płodu.

         Na Oddziale istnieje możliwość konsultacji specjalistycznych tj. ortopeda, kardiolog, neurolog, okulista, psychiatra, psycholog, onkolog, dermatolog, pulmonolog, rektoskopia, kolonoskopia, holter, Ekg i RR.

Na Oddziale wykonywane są zabiegi diagnostyczno-lecznicze:

 • wyłyżeczkowanie kanału szyjki i jamy macicy

 • pobieranie wycinków

 • usunięcie polipa

 • histeroskopia diagnostyczna

 • nacięcie gr. Bartholiniego

 • punkcja j. brzusznej

Zabiegi operacyjne:

 • całkowite usunięcie narządów rodnych drogą brzuszną

 • amputacja trzonu macicy z/bez przydatków

 • usunięcie przydatków

 • chirurgiczna amputacja szyjki macicy

 • operacja ciąży pozamacicznej

 • operacja plastyki krocza i pochwy

 • histeroskopia zabiegowa