Serwis szpital.strzelce-op.pl informuje, że używa plików cookie, które są zapisywane na dysku Twojego komputera. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zobacz więcej [zamknij]

77/ 40 70 244

Izba przyjęć

77/ 40 70 100

Informacja

Dziecięcy

I piętro budynku SOR

Ordynator:
dr n. med. Jarosław Mijas
Specjalista chorób dzieci, chorób płuc, alergologii i medycyny ratunkowej.
Konsultant wojewódzki w dziedzinie pediatrii dla województwa opolskiego.
  
tel. 77/40 70 220

Dyżurka Lekarska:
tel. 77/40 70 221

Pielęgniarka Oddziałowa:
                                                               
mgr Beata Kasprzyk
                                                                        tel. 77/40 70 222


                                                                        Sekretariat:
                                                                       
tel. 77/40 70 226
     

      Sympatyczny, oddany chorym dzieciom zespół lekarski i pielęgniarski to ludzie z doświadczeniem, entuzjastycznie nastawieni do swojej pracy. Organizacja Oddziału oraz możliwość całodobowego pobytu rodzica wraz z dzieckiem zapewnia najmłodszym powrót do zdrowia w godnych warunkach oraz ciepłej i życzliwej atmosferze.  

      Na Oddziale zatrudnieni są lekarze specjaliści z pediatrii oraz lekarze w trakcie specjalizacji.
      Oddział Dziecięcy został przeniesiony, wyremontowany i unowocześniony w 2012 roku. Na 30 łóżkach w ciągu roku leczonych jest tu około 1300 małych pacjentów, nie tylko z terenu powiatu strzeleckiego. Jest to jeden z najwyższych wyników w województwie, a czas leczenia jest najkrótszy.
      Pediatria to dziedzina medycyny zajmująca się pacjentami od urodzenia do 18 roku życia, ich prawidłowym rozwojem, leczeniem chorób oraz profilaktyką. Dzieci są najbardziej wymagającymi, a równocześnie bezbronnymi pacjentami. W związku z tym na Oddziale pracują osoby emanujące ciepłem, wrażliwe i obdarzone umiejętnością obserwacji małego pacjenta i wiedzą pozwalającą szybko rozpoznać chorobę.
      Personel lekarski i pielęgniarski stale aktualizuje i poszerza swoje kwalifikacje. Lekarze uzyskują nowe specjalizacje, aby z czasem większość badań i procedur diagnostycznych wykonywać na miejscu.
      Lekarze podejmują się leczenia prawie wszystkich chorób oprócz chorób rozrostowych układu krwiotwórczego, nowotworów oraz wymagających interwencji chirurgicznej. W przypadkach problematycznych wykorzystywana jest pomoc szpitali klinicznych ościennych województw.     
      Aktualnie, poza praktyką pediatryczną, realizowana jest poszerzona diagnostyka układu oddechowego i chorób alergicznych. Rozwijana jest także diagnostyka i leczenie chorób przewodu pokarmowego z gastroskopią w znieczuleniu ogólnym. W planie jest dalszy rozwój diagnostyki i pozyskiwanie specjalistów z innych dziedzin.
       Istnieje możliwość, aby wraz z dzieckiem na Oddziale przebywała osoba mu najbliższa.
W znaczący sposób wpływa to na proces leczenia i do minimum ogranicza stres dziecka związany z pobytem w szpitalu. Oddział wyposażony jest także w osobną salę dla matki karmiącej piersią, zapewnia ona pełny komfort matce i dziecku.
Mali pacjenci mają do swojej dyspozycji nieodpłatną sieć internetową, a w większości sal dostępne są telewizory.